Kam v Praze na svatomartinskou husu: V Ambiente ochutnáte klasiku, ale taky třeba husí vnitřnosti

7. listopadu 2023 Autor: Klára Kvitová

Pečená husí stehna, paštiky, kaldoun, ale i netradiční předkrmy a speciality. Co letos ochutnáte v restauracích Ambiente?

Lokály

Husy se prolétnou všemi Lokály, a to od 10. do 12. listopadu. Co čekat? Klasiku, kterou máte rádi. Pečená husí stehna, zelí, knedlíky i lokše. Pokud se chcete husou nadlábnout od začátku do konce, dejte si jako předkrm husí paštiku nebo tradiční kaldoun. Nabídku jednotlivých Lokálů najdete na stránkách lokal.ambi.cz. Rezervujte si svou porci předem!

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Restaurace Lokál (@lokalcz)

Kuchyň

V Kuchyni na Hradě letos pojali svatomartinské hody opravdu velkolepě, takže si tu můžete dopřát rovnou čtyřchodovou hostinu. Husí paštika a játra jako předkrm, pečené husí prso se zelím a lívance jako dezert co tomu říkáte? Místo v termínu 8.15. listopadu si zajistěte tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kuchyň (@kuchyn_na_hrade)

Café Savoy

Kuchaři z Café Savoy nezůstávají na svatého Martina pozadu a servírují sváteční menu v podobě kaldounu, pečené husy a svatomartinského koláčku. Pozor, husy jsou tu k mání pouze o víkendu 11.12. listopadu. Rezervujte si stůl na webu!

Kantýna

Od úterý 7. do soboty 12. listopadu se nad výdejním pultem v Kantýně prolétnou husy, respektive speciality z nich. A co vás čeká? Nechte se překvapit! Jedno ale prozradíme už teď vezměte si oblečení volnější v pase, protože slovo hody má v Kantýně opravdu velkou váhu!

Čestr

Máte rádi klasiku, ale s chutí zkoušíte i neotřelé věci? Tak pro vás je svatomartinské menu v Čestru jako stvořené. Kromě tradiční pečené husy tady totiž coby předkrm ochutnáte konfitované husí žaludky a srdíčka. V Čestru se na vás těší o víkendu 10.12. listopadu. Porce si zamluvte zde.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Čestr (@restaurace_cestr)

Pastacaffé

Husí smršť na vás chystají i italské koncepty Ambiente. Konfitované husí stehno je jisté, ovšem ještě před ním v Pastacaffé servírují předkrmové lívance s husím masem a kaldoun. A sladká tečka? Vynikající makovec! Místa si zajistěte na webu Pastacaffé.

Mohlo by vás zajímat
Legendy za pípou: Za kým chodí na pivo výčepní z Ambiente?

Právě díky nim získaly hospody svůj věhlas a s chutí i respektem za nimi chodí „na jedno“ i profíci. V Praze působí takových person hned několik!

Více zde

 

 

Legendy za pípou: Za kým chodí na pivo výčepní z Ambiente?

Načíst další článek...