Maxim Habanec: Z Letné až do Pragovky

6. srpna 2020 Autor: Maxim Habanec Foto: Vojtěch Tesárek

Kde rád sportuje, odpočívá a doplňuje energii skateboardista, který už nějaký čas patří ke světové špičce?

Letná (Stalin)

Pro mě jedno z nejlepších míst v Praze a možná i na světě. Je fakt, že by ode mě jako od skejťáka nikdo ani nečekal nic jiného. Chodím tam přes dvacet let a vždycky to pro mě byla záruka pohody. Připadá mi super, že bývalý pomník Stalina našel tak skvělé využití. Začalo to tím, že tam po revoluci začali všichni jezdit na skejtu, následovaly akce, bary, a najednou se tam scházela půlka Prahy. 

Přestože mě skateboarding nakonec vzal kolem celého světa, podobné místo jsem zatím nikde neviděl. Přímo uprostřed parku, s parádním výhledem na město, a ještě s nespočtem pivních zahrádek v okolí. Není divu, že ho znají skaters ze všech koutů světa a často jezdí do Prahy jen kvůli němu. 

Pragovka

Dřív jsem trávil většinu času na Letné, dneska už spíš v Pragovce. Prvním důvod je to, že tam mám svůj krytý skatepark Red Bull MaxSpace, kde pravidelně jezdím a pořádám akce. Takže splněný sen. Svůj prostor si snažím pořád vylepšovat, pro sebe i ostatní jezdce. 

Druhým důvodem je zázemí v Pragovce. Nepotřebuju se nikam moc přesouvat, protože v areálu mám oblíbenou kavárnu Pragovka, kde dělají výbornou kávu a zároveň tam je dostatečný klid na práci nebo na meeting. A přímo před halou mám stálý Beer Fest, kde nabízejí snad šedesát druhů piva, z toho tak patnáct na čepu. 

Bufet

Poslední dobou moje nejoblíbenější místo na oběd, tím spíš, že ho mám krásně na cestě mezi Letnou a Pragovkou. Trhané hovězí na kaši je klasická volba, po které vím, že budu i v druhé polovině dne schopen v pohodě fungovat a sportovat. Navíc tam vždycky v klidu zaparkuju a zvládnu se najíst do dvaceti minut. Takže kvalitní rychlovka, a ještě mají skvělou zahrádku a take away, které se mi osvědčilo v době karantény. 

Vinohrady

Máme to štěstí, že se v okolí našeho bydliště nachází tolik dobrých podniků, že často ani nevíme, kam dřív! Pivní osvěžení většinou najdeme v Lokálu nebo ve Vinohradském parlamentu, občas ale přijde chuť na pivo belgické a pak vítězí Bruxx. Zároveň to nemáme daleko do naší oblíbené dovolenkové destinace(jak nazýváme všechny zahrádky na kulaťáku v Americké), a hlavně na zahrádku Las Adelitas, kam chodíme snít o mezcalu a Mexiku.

Přejít na mapu

 

Honza Vlachynský: Požitky i památky

Načíst další článek...