Po stopách dárků pro náročné

10. prosince 2021 Autor: Klára Kvitová Foto: Honza Zima

Máte v plánu obdarovat někoho, kdo má rád kvalitní designové věci? Nebo máte kámošku, která už „všechno má“ a je těžké najít pro ni něco neotřelého? Tak přesně pro vás je naše trasa po stopách dárků pro náročné. A hlady taky nezůstanete!

Klub Ambiente

Churrasco v Brasileiru, snídaně v Café Savoy nebo třeba degustace v Pizze Nuově? V novém prostoru v Burzovním paláci pořídíte dárkové poukázky v libovolné hodnotě do všech restaurací Ambiente. Zatímco vám budou holky nabíjet karty, poohlédněte se po dalších drobnostech. V zimě udělá radost třeba termoska Kinto nebo hrníčky Bisqit. Vybírat můžete taky oblečení a porcelán z kolekce Pozoruhodných surovin.

Naše maso

Kousek od Burzovního paláce je Dlouhá ulice a v ní sídlí řeznictví Naše maso. Nakoupíte tu maso na sváteční oběd, ale taky spoustu trvanlivých lahůdek, které si pod stromečkem s chutí vybalí každý gurmet. Vyhlášené jsou luxusní masové konzervy – doporučujeme balení po šesti v dárkové krabici, ve které najdete i maldonskou sůl a kampotský zauzený pepř. Pokud necháte dárky na poslední chvíli, přidejte k nákupu i chleba z Esky – co kdyby po nadílce někomu vyhládlo?

Myšák

Z Našeho masa to máte do Myšáka přes Václavák jen kousek. Dejte si tam kafe na posilněnou a při té příležitosti nahlédněte do vitríny. Máte mezi blízkými někoho, kdo miluje zdejší větrníky? Pokud ano, pořiďte mu dárek, který ho vystřelí do nebes – likér Větrník plný karamelu, griliáše z piemontských lískových oříšků, fermentované madagaskarské vanilky a kávy. Anebo sáhněte po luxusním balení kočičích jazýčků, máslových sušenek nebo čokolády.

Czechdesign shop

S kafem z Myšáka si udělejte procházku do obchodu Czechdesign na konci Myslíkovy ulice. Pokud se chystáte obdarovat někoho, kdo už dlouho pobývá v zahraničí a stýská se mu po Česku, jste na správné adrese. Tradiční cibulákový porcelán v moderním pojetí je sázka na jistotu, ale poohlédněte se i po kabelkách, batozích, špercích nebo jiných doplňcích a podpořte české designéry a návrháře.

Qubus Design studio

Ráj pro všechny, kteří milují sklo a porcelán. V showroomu na Starém Městě pořídíte  porcelánové drobnosti do tisícovky, ale taky větší kusy – například ikonické vázy ve tvaru holínek od Maxima Velčovského nebo vázy z kolekce Love od Jakuba Berdycha Karpelise.

BackYard design concept store

Za rohem od Qubusu je BackYard shop, který se specializuje na módu a šperky především českých a slovenských designérů a návrhářů. Kabelky od Bodline, nejpohodlnější oblečení od Buffet Clothing, šperky od Blueberries – rozhodně je z čeho vybírat!

Za designem na Vinohrady

Především náměstí Míru a jeho okolí je protkané obchody, ve kterých v příjemné atmosféře nakoupíte pro celou rodinu. 

Shop Up Stories

Obchůdek se zaměřuje především na malé brandy, jako je Wildmoon, Smyssly nebo Alex Monhart. Ze všeho na vás dýchne poctivá práce s kvalitními materiály. Proberte se stojany s oblečením českých i zahraničních značek, přivoňte k vonným svíčkám, ohmatejte si kožené kabelky a prozkoumejte také sortiment pro děti a maminky. Vyberete opravdu pro každého! A navíc tu dělají skvělou kávu.

Book Therapy

Kuchařky, životopisy, knihy pro děti, encyklopedie a samozřejmě i beletrie to všechno vám nabízí moderní výběrové knihkupectví Book Therapy. Nečekejte přeplněný kamrlík plný komerční literatury, tohle knihkupectví je spíš knižní galerie s nádhernými obálkami. Prostě terapie knihou!

Nila a Nila Kids

Nila doslova okupuje Korunní ulici má tu hned dva butiky. Zaměřuje se na značky, pro které je zásadní udržitelnost, ať už jde o materiály, nebo provedení. Ve větším butiku nakoupíte oblečení, kosmetiku i interiérové dekorace. Menší obchůdek Nila Kids přes ulici patří dětem a miminkům. Po libosti vybírejte z hraček, knih, oblečení i pomůcek na krmení a koupání. 

Přejít na mapu

Filip Trčka: Jsem Pražák jako poleno! Kde to mám nejraději?

Načíst další článek...