Z Malé Strany Vlašskou ulicí až na Hrad

9. července 2020 Autor: Klára Kvitová Foto: Kubo Krížo

Kochejte se v zahradách Vojanových sadů, vyzkoušejte si filmové triky v Muzeu Karla Zemana nebo vystoupejte na věž Svatomikulášské zvonice. Počtěte si u Lennonovy zdi a pak se vydejte na Hrad do Kuchyně na jídlo, na jakém si pochutnávala šlechta.

Vojanovy sady
Sady jsou schované za vysokou zdí, která jednu z nejstarších dochovaných zahrad v Praze chrání před hlukem města. Je tu kaple sv. Terezie a kaple sv. Eliáše v podobě krápníkové jeskyně, rybníček, odpočinková a vyhlídková růžová terasa se slunečními hodinami i dětské hřiště. Taky tu žije několik pávů.

Muzeum Karla Zemana
Přenesete se do snímků Cesta do pravěku nebo Baron Prášil, poznáte, jak vznikají filmové triky, a můžete si je rovnou vyzkoušet na vlastní kůži. V muzeu se dá vyšplhat po věži zámku, nechat se filmově prostřelit, ve dvojici si zahrát na obra a trpaslíka, otevřít stavidla a pustit do zámeckého nádvoří velkou vodu anebo se stejně jako Miloš Kopecký v roli barona Prášila proletět na kouli nad bitevním polem.

Svatomikulášská zvonice
Vystoupejte za krásným výhledem na celé město po schodech barokní zvonice z druhé poloviny 18. století. Věž původně sloužila k ostraze města a svého času byla nejvyšší budovou ve městě. Věžník v ní žil a vařil na otevřeném ohni – jeho kuchyně se dochovala a je poslední černou kuchyní v Česku. Z vrcholu věže je dobře vidět na všechny přístupové cesty k ambasádám, proto se později stala pozorovatelnou StB.

Lennonova zeď
Zastavte se u pražské „Zdi nářků“. Už od 60. let zeď lidé pomalovávali a psali na ni vzkazy všeho druhu – od milostných básní až po kritiku režimu. Dodnes se tu občas konají protestní akce a shromáždění. Po smrti Johna Lennona tu někdo vytvořil jeho improvizovaný náhrobek, od té doby zeď nese zpěvákovo jméno.

Kuchyň
Tady si pochutnáte na klasické české kuchyni, tak jak ji znali naši předci. Na zahrádce vám načepují pivo a naservírují úchvatný výhled na celou Prahu.

Mohlo by vás zajímat
Martin Žufánek: Barová turistika

Proslul svými pálenkami, a ani jeho pražská tour není nic pro abstinenty. Martin Žufánek svá doporučení pojal jako dopis. Začtěte se a vyrazte!

Více zde

Přejít na mapu

Martin Žufánek: Barová turistika

Načíst další článek...