Ewa Farna: Za jídlem i za kulturou

29. září 2020 Autor: Ewa Farna Foto: Artur Rawicz

Oblíbená zpěvačka vám prozradí, kde ráda snídá, kam si s chutí zajde na večeři – a přidá tipy na výstavu, koncerty i procházku.

The Bowls

Když nemám chuť na slanou snídani, acai nebo maca & cacao bowl v tomhle smíchovském bistru mi skvěle nastartuje den. Příjemná atmosféra, v podstatě komorní prostředí – a na závěr dobrá sencha s sebou.

View this post on Instagram

Tuna poké! by: @petramoves

A post shared by The Bowls (@the.bowls) on

Procházka po Starém Městě

Staroměstské náměstí, Karlův most, Kampa, Hradčany – jsou to klasická turistická místa, ale já je prostě miluju. Vždycky se dojmu nad tím, jak je Praha krásná a jaké je štěstí mít nadosah tyhle scenérie, za kterými se sem sjíždí celý svět.

Koncerty

Forum Karlín, Jazz Dock – nemůžu vynechat proslulé „venues“, kde se koná spousta kulturních akcí. Mám je ráda z pohledu diváka i vystupujícího. Kultura teď zažívá nelehké období, tak se cení jakákoli podpora. Třeba návštěvou koncertu – výběr je široký a tahle místa mají obrovský potenciál pro dobrý zvuk. Jo! A hned vedle Fora Karlín je Eska.

Eska

Já to tam všechno žeru! Obrazně i doslova. Od pozdní snídaně přes dobrou filtrovanou kávu a fermentované limonády až po nezapomenutelný chleba. Dokonce jsme si tu pořídili kvásek a pekli doma. Esky si cením i za to, že dokazuje, že i bez masa se dá výborně najíst – je to jen věc správného dochucení.

Jižní věž

Výhled na stověžatou Prahu mě snad nikdy neomrzí. Doporučuju dát si to z jedné z nich, přímo na Hradčanech. Je přece potřeba získat trochu nadhledu!

Neviditelná výstava

Aneb „Vidět svět očima nevidomých“. Provázejí vás lidé se závažnou vadou zraku a vy můžete na hodinu zavítat do jejich světa. Je to silné, obdivuhodné. Člověka prostoupí pokora a vděčnost za to, co má a co mu v každodenním životě připadá samozřejmé.

Ambiente Brasileiro

Já vím – jsme v Čechách, a já vás pošlu do brazilské restaurace. Ale když tam je to fakt úžasné! Maso nemusíme jíst denně, ale když už si ho dopřáváme, ať je opravdu kvalitní. Což tady poznáte po prvním kousnutí. K tomu salátový bar a vynikající caipirinha. Na oslavu ideální!

Přejít na mapu

Matěj Ruppert: Od dětských hřišť po hospody

Načíst další článek...