František Kšána: Do pivnic a na kolo

17. července 2020 Autor: František Kšána

Kdyby mi do Prahy přijel kamarád a byl by bez dětí, šli bychom na procházku. A vyrazili bychom do hospod. Projít se po starých pivnicích je totiž super!

Začal bych v karlínském Bufetu. Je to geniální místo, i vzhledem k sousedství pivovaru Dva kohouti. Všechno je tu jednoduché, ale poctivé a opravdu dobré. 

Pak bych kamaráda vzal do typických starých pivnic – pivo je všude stejně dobré, ale atmosféra každé z nich je nezaměnitelná. Kdyby se k nám nepřipojila žádná holka, vyrazil bych ke Zlatému tygrovi. Ale jen s kluky, holku bych tam nevzal, na ty je to drsný. Výčepní se s hosty moc nemaže, ale pivo je tam skvělý. Pak U černého vola, tam je to podobné. 

Strašně rád chodím do Lokálu U Bílé kuželky, i kvůli okolí, které je až kýčovitě nádherné. Tady by si měl dát pivo každý, kdo prochází Starým Městem. Navíc se tady i výborně najíte, což o ostatních pivnicích říct nemůžu.

Další oblíbená místa, kde se stavit:

Mr. HotDog 
Je to prasárna, ale poctivá. Mám to tu moc rád.

Onesip coffee
Jsou to naši sousedi a podle mě dělají nejlepší kafe v Praze.

Myšák a Cukrář Skála
Sem bych vytáhl každého, kdo je na sladké. 

Kuchyň
Pivo s úžasným výhledem. Nic víc dodávat nemusím, uvidíte sami!

Na kole 

Moc rád jezdím na kole, a tak přidávám tip na cyklovýlet. Začněte v centru a krásnou projížďkou kolem Vltavy po náplavce pokračujte až do zoo do Tróji. Doporučuju udělat si zastávku u vodního kanálu, kde trénují kánoisti. Dejte si pivo u kiosku a pak to protáhněte až do Klecánek. Tam nasedněte na přívoz do Únětic – je tam vyhlášený pivovar s únětickým pivem, a hlavně legendární hospoda U Lasíků. Skočte si tam třeba na koláč k svačině.

Mohlo by vás zajímat
Martin Žufánek: Barová turistika

Proslul svými pálenkami, a ani jeho pražská tour není nic pro abstinenty. Martin Žufánek svá doporučení pojal jako dopis. Začtěte se a vyrazte!

Více zde

Přejít na mapu

Janek Rubeš: Místa, kde se můžete cítit dobře a vítáni

Načíst další článek...