Kam chodí šéfkuchaři na jídlo: František Skopec miluje českou a asijskou kuchyni

31. ledna 2023 Autor: František Skopec Foto: Vojtěch Tesárek

Kreativní šéfkuchař František Skopec vás zavede do oblíbených podniků, kde jídlo vyniká řemeslnou preciznosti, a prozradí, kde si dát v centru nejlepší čepovaný birell. Rád si ale zajde i na dobré kafe nebo sladké pečivo. A dodává, že při vybírání podniku má velké slovo i jeho manželka Ája.

Fortuna je skvělým místem pro všechny milovníky loterií, protože nabízí široký výběr této vzrušující formy hazardních her. Pokud preferuješ klasické loterie, Fortuna ti poskytne možnost vsadit si na losování jednou až dvakrát týdně, a to v některých případech dokonce až dvakrát denně - obvykle odpoledne a večer. Tyto klasické loterie domy-praha4.cz/fortuna-recenze mají své kouzlo a mohou nabídnout ohromné jackpoty, které mohou změnit tvůj život.

Pokud jsi spíše typem hráče, který se rád zapojí do hry častěji a rychle zažívá vzrušení, pak by tě mohly zaujmout rychlé loterie Fortuny. Tyto loterie mají losování každých pár minut, což znamená, že máš šanci na výhru během krátkého časového období. To je ideální volba pro ty, kteří si chtějí užívat zábavy bez dlouhého čekání.

Ať už preferuješ klasické loterie nebo rychlé loterie, Fortuna ti umožní vsadit si online, což ti poskytne pohodlí a flexibilitu hrát o své štěstí kdykoli a kdekoliv. Pro ty, kteří dávají přednost osobnímu zážitku, je klasické loterie a rychlá loterie Lucky Six také možné vsadit na pobočkách Fortuny, kde najdeš příjemnou atmosféru a profesionální personál, který ti rád pomůže s tvými sázkami.

Nezáleží na tom, zda jsi fanouškem klasických loterií nebo se těšíš na rychlou akci, Fortuna má pro tebe to pravé. Sázky na loterii u Fortuny mohou být nejenom zábavným způsobem, jak trávit čas, ale také ti mohou přinést neuvěřitelné výhry a šanci změnit svůj život. Tak se dej do hry a zkus své štěstí!

Onesip Coffee

Zastrčené místo v Haštalské ulici, odkud pak vyrážíme na procházky. Kafe mají perfektní, ale ještě lepší je baristka Míša – skvěle si pamatuje lidi, a i když je v totální plavbě, pořád má smysl pro humor a nezapomene se zeptat, jak se máme. To bych taky chtěl umět!

La Forme

Často se stavujeme v pobočce u Jiřího z Poděbrad, ale radši máme La Forme v Dejvicích. Je menší a vždycky si tu s chutí dáme kafe a croissant na ulici. 

Letec espresso bar

Když už jsme u sladkého pečiva, speciálně koláče mají nejlepší právě tady v Holešovicích. Podle mojí Alenky rozhodně stojí za cestu.

Mr.Hotdog

V Holešovicích ještě zůstaneme. Mr.Hotdog je podnik, pro který mám fakt slabost. Dvakrát bacon-cheese slider a hranolky – to bych mohl mít každý týden.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mr.HotDoG (@mr.hotdogprague)

SaSaZu

Poslední tip v Holešovicích! Tuhle restauraci mám na vysoké příčce. Miluju zdejší papájový salát, SaSa rolky a rybu phnom penh.

U Kalendů

Tady žijící legendy Honza Všetečka se Slávou Grigorykem předvádějí, jak má vypadat opravdové jídlo a chleba. Chodí sem všichni kuchaři, které znám a mají rozhodně nejlepší čepovaný Birell. Konkuruje mu jen ten v Kuchyni na Hradě, ale tomu přidává hlavně výhled na Prahu. 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený U Kalendů (@ukalendu_)

Vallmo restaurant

Kuchař Martin Makovička dělá moderní českou kuchyni – nezávisle, bez žádné velké podpory zvenčí. Všechno, co jsem tu jedl, bylo naprosto skvělé. Zatím jsem tu byl jen jednou, ale rozhodně přijdu zas!

Isai

Ramen bistro, kde vaří Japonci – a je to znát. Jejich jídlo je slast. Návštěva mi způsobila „foodcoma“, ale prostě nešlo přestat jíst!

Dian

Stejné pocity jako v Isai zažívám v Dianu. V dnes již notoricky známém bistru jsme byli už několikrát. Kromě toho, že jsme se tam vlastní vinou pokaždé přejedli, není, co bych tomuto místu vytknul.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dian (@dianprague)

El Camino Tapas

Naprostá jistota kvality – jídla i servisu. Každá návštěva byla stejně dobrá, jako když jsem tu byl poprvé, a to jsem byl opravdu příjemně překvapený autentičností kuchyně.

Tip na pop up – Slice Slice Baby

Kuchařka Katka Jakusová dělá skvělou pizzu – sledujte ji na Instagramu a stavte se za ní na některé z akcí!

Přejít na mapu
Mohlo by vás zajímat
Foodpioneer: Nostalgie na Újezdě a v Řásnovce

Která místa v turistickém centru miluje foodblogerka Anna Grosmanová alias Foodpioneer?

Více zde

 

Kapky z historie Lokálů: Na tancovačku k Zavadilům

Načíst další článek...