Standa Majer: Od vydatné snídaně až po večerní drink

26. srpna 2021 Autor: Standa Majer

Herec Standa Majer si kromě skvělého jídla a pití rád vychutnává i krásný výhled nebo originální interiér podniku. Kam ho táhne genius loci? 

Lokály

Pivo mají skvělý ve všech Lokálech, ale nejradši mám Hamburk, Nad Stromovkou a Korunní. Líbí se mi, jak rozsvítily celou čtvrť – karlínský park žije, nároží u Stromovky taky a z nudné křižovatky na Vinohradech je najednou místo, kde to žije.

Pasta Fresca

Když chci jít na dobrou pastu, jdu rovnou sem! Vždycky se těším na cannelloni s lanýži. Chodím sem už strašně dlouho a cítím se tu jako doma. Dokonce natolik, že jsem dvakrát zapomněl zaplatit. Naštěstí jsme vše dořešili v přátelském duchu.

Čestr a Kantýna

Oba koncepty stavějí na skvělém mase, ale mě na nich baví taky prostory, ve kterých sídlí. Dejte si tady steak s omáčkou chimichurri, ten jednoznačně doporučuju! V Čestru se pak nemůžu nabažit perigordské omáčky – v té bych se klidně i vykoupal!

Bokovka

Taky do Bokovky chodím hlavně kvůli prostředí a skvělému vínu. Pokaždé se tu propadnu třeba do roku 1986, nevím proč. Zdejší dvorek je prostě cesta v čase.

Mr.HotDoG

Vždycky když sem jdu, vzpomenu si na režiséra Jiřího Krejčíka, jak ve filmu Slavnosti sněženek nese nákup a říká: „A to nejdu – to já utíkám.“ Většinou si dám slider s hranolky. Majitel bistra je můj kamarád a já jsem rád, že se mu i s druhým bistrem Big smokers podařilo do Prahy přinést něco nového a exkluzivního.

Vršovice: snídaně v Café Jen a Tvoje máma

V Café Jen je sympatická parta holek, která tamní velké snídaně rozhodně nešidí. V kavárně Tvoje máma mají super cukrářku, která peče skvělé buchty a koláče. Navíc je odtamtud výhled na můj oblíbený kostel sv. Václava od Josefa Gočára. Doporučuji si tenhle kostel prohlédnout v různou denní dobu – s měnícím se světlem se totiž mění i nálada celé stavby. Kromě vršovických snídaní se taky rád vracím do Esky a Café Savoy.

Kino Pilotů a Café bar Pilotů

Sem chodím hodně často. Je to malé klubové kino, které svojí existencí oživilo smutné nároží Krymské ulice. Vedle má bar můj kamarád Vojta, který vytvořil lístek s úžasnými drinky, pojmenovanými po podnicích v okolí. Tahle kolegialita a velkorysost se mi moc líbí.

Paví vrch

Moje oblíbené místo, odkud je pěkný výhled na řeku a Radlice. A hlavně je tu klid a můžete si tu udělat oheň.

Koupaliště Divoká Šárka

Na tohle malebné koupaliště doporučuji zajít hned ráno, protože pak ho máte zhruba do 11 hodin skoro jen pro sebe. Ledová voda zdejšího bazénu vás probere a zařízne se do slabin jako žiletka.

A to nejlepší nakonec – El Camino!

Miluju celou rodinu Ambiente a jsem tam skoro denně, ale perla pražské gastronomie je podle mě El Camino Tapas Restaurant. Je to skryté, potemnělé a hodně nenápadné místo poblíž náměstí Jiřího z Poděbrad. Zažijete tady profesionální, autentický a velmi pokorný přístup k hostům i řemeslu s důrazem na maximální kvalitu a preciznost – od nejlepšího olivového oleje až po fantastická vína. Majitele Davida Böhma zastihnete na place téměř denně. Buď vám bude poutavě popisovat španělské suroviny a jednotlivé regiony, anebo bude pečlivě leštit skleničky. Je to tu prostě sexy!

Přejít na mapu

Ewa Farna: Za jídlem i za kulturou

Načíst další článek...