Barbora Strýcová: Z centra do přírody

27. července 2020 Autor: Barbora Strýcová Foto: Jan Zátorský

Jedna z našich nejúspěšnějších tenistek se s vámi podělí o místa, kde ráda trénuje i odpočívá. A prozradí i svoje nejoblíbenější zastávky při procházce historickou Prahou.

Ač jsem původem z Plzně, Praha je mým domovem už hezkých pár let. Jelikož skoro celý rok cestuju, je jen málo chvil, kdy si ji můžu užívat. Pokud mám zrovna volnější program, ráda hned ráno vyběhnu do víru našeho města a do ulic, které dýchají historií a okouzlují mě nádhernou architekturou.

Penzion V Polích

Když se vracím z cest, často zavítám rovnou do penzionu V Polích. Vždycky si tam pochutnám na výborné lokální kuchyni.

Stromovka

Bydlím kousek od Stromovky, a tak je takovým mým druhým domovem. Kus přírody uprostřed velkoměsta, kde můžu trénovat, ale také relaxovat. Někdy se s přáteli zastavím na malou plzeň v nedalekém Lokálu Nad Stromovkou

Grébovka

Miluju renesanci. Miluju Řím. Miluju Itálii. A miluju kousek Itálie, který máme v Havlíčkových sadech. 

Divoká Šárka

I když jsem spíš městská holka – oceňuju nekonečné možnosti, které velkoměsto nabízí –, jsem vděčná za každý kousek přírody, kde si můžu vydechnout. A tak kromě Stromovky ráda hledám útočiště právě v Divoké Šárce. 

Karlín 

Miluju Karlín. Tahle čtvrť nabízí snad nejvíc možností gastronomického vyžití a celé to korunuje Eska

Nerudova ulice

Ve chvílích, kdy si chci užít Prahy v pravém slova smyslu, vydám se do Nerudovky. Pražský hrad. Radnické schody. Všudypřítomná historie. A Praha jak na dlani z nedaleké Kuchyně

Chrám sv. Mikuláše

Jedna z nejkrásnějších svatých staveb, a to nejen v Praze. I když nejsem věřící, už pří vstupu na mě dýchne duchovní atmosféra, ještě znásobená monumentalitou stavby. 

Lennonova zeď 

Je ve mně i kus pravdoláskaře a milovníka The Beatles. A proto se při toulkách městem vždycky ráda zastavím u zdi plné graffit, která symbolizují právě myšlenku rovnosti, lásky a míru.

Mohlo by vás zajímat
Janek Rubeš: Místa, kde se můžete cítit dobře a vítáni

Za svou práci jsem si vybral, že budu lidem všech národů ukazovat Prahu svým pohledem, prostřednictvím internetových videí. Tady je pár míst, kde se nesnaží, aby se u nich návštěvníci cítili „jako doma“ – kvůli tomu přece nemusíte nikam jezdit –, ale o to, aby se cítili dobře a vítáni.

Více zde

Přejít na mapu

 

2 trasy podle Bjukitchen: S dětmi, nebo jen s kamarádkou

Načíst další článek...