Vary a radost: Kde jíst na filmovém festivalu v Karlových Varech?

29. června 2023 Autor: Klára Kvitová

Když se do Varů přesune polovina Prahy, musí za ní jít i restaurace! Přinášíme tipy na zajímavé pop-upy i místní podniky, které jednoznačně stojí za návštěvu. Degustace, rychlý oběd, kafe, svačiny, sladké – máme všechno!

Pop-up La Degustation Bohême Bourgeoise

Degustujte nejen filmy, ale taky jídlo! Pražská michelinská restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise bude mít v průběhu festivalu otevřenou pop-up pobočku v Quisisana Palace. Šéfkuchař Oldřich Sahajdák se sommelierem Zdeňkem Oudesem budou servírovat tříchodové menu, a to k obědu (11:30–14 hodin) i večeři (od 18 hodin do půlnoci). Otevřeno bude každý den festivalu. Zarezervujte si své místo včas tady!

Bokovka

Vinárna Bokovka na Husově náměstí už patří k filmovému festivalu stejně jako červený koberec před Thermalem. Vše zůstává při starém kompletní tým pražské Bokovky se přesouvá do Varů a bude vám nalévat skleničky po celou dobu festivalu. Chuťové pohárky si vezmou do parády kolegové z Amasa, kteří budou tak jako každý rok grilovat maso i hamburgery. Aktuální informace o otevírací době najdete na instagramu Bokovky a ve facebookové události. Bokovka v pražské Dlouhé ulici bude mít zavřeno od 28. 6. do 12. 7.

Lékárna Coffee Roasters

Kdo na filmovém festivalu zažil aspoň jeden večírek, ten ví, že dostupnost kávy je tady otázka života a smrti. I z té největší kocoviny vás vyléčí výběrovou kávou v Lékárně, v případě nízké hladiny cukru navíc nasadí léčbu dezertem. Mají otevřeno už od 7.30, o víkendu od 9 hodin a podávají taky skvělé snídaně.

Krcálek a Srdcovka

Na malé, ale i velké kafe si můžete skočit do mini espresso baru v Moskevské ulici. Větší prostor pak nabízí kavárna Srdcovka na okraji města, kde si příjemně odpočinete od ruchu festivalových ulic. Děti i pejsci vítáni! 

Zámecká věž

Láká neotřelým interiérem, zajímavými expozicemi o historii lázeňských měst, výhledem na celé Vary a výběrovou kávou z lokální pražírny City Roasters. Dejte si ji na terase a kochejte se krásou Karlových Varů.

Pinkie Boyz

Podnik svérázných potetovaných chlapců s vousy rozbíjí představu o tom, že co je růžové, musí být roztomilé! Kromě kávy vám připraví snídaně, sendviče, sladké pečivo a drinky. V minulých letech udělala tahle parta ve Varech během festivalu docela haló, tak sledujte na jejich instagramu, co plánují letos.

Kro Kitchen

Legendární kuře z Kro migruje do Varů a s ním i jejich drinky, víno, kafe a pečivo! Tým Kro obsadil rovnou dvě lokace na jedné bude vařit kávu a podávat pečivo z vlastní pekárny a na druhé nabídne drinky a jídlo, na které jsme zvyklí z pražského bistra. Slibují cheeseburger, nachos nebo kombo s kuřetem či tempehem.

Do pusy

Roztomilé bílé stánky s poctivými nanuky z ovoce potkáte ve Varech hned na několika místech. Chystají tolik příchutí, že můžete každý den festivalu ochutnat jinou!

Mohlo by vás zajímat
Řemeslný chléb v Praze : 9 pekáren, kde se to křupe

Rychlý přehled míst, kde se s chlebem pořádně mažou!

Více zde

Na kalendu ke Kalendům

Načíst další článek...