2 trasy podle Bjukitchen: S dětmi, nebo jen s kamarádkou

23. července 2020 Autor: Bára Karpíšková

Bára Karpíšková alias Bjukitchen, autorka úspěšných kuchařek, pro vás připravila hned dvě varianty. Záleží na tom, jestli se chystáte vypravit do města s (menšími) dětmi, anebo si Prahu v klidu projít s kamarádkou.

S dětmi
Když si chceme s Cipískem udělat hezký den s dětmi, domluvíme se s kamarádkou Adélou, která vezme Vildu, Bertíka a Matyldu, a vyrazíme na pražské dobroty a hřiště. 

Vždycky máme sraz u Esky. Dáme si rychlý filtr s tvarohovou buchtou, a hned běžíme na hřiště v karlínském parku. 

Po dvou hodinách je čas na další kafe a dobrotu, tak buďto já, nebo Adla skočíme do Etapy pro kus sladkého štěstí a studené kafe.

Pak vyrazíme na pizzu, tu mají kluci nejraději! Nejčastěji chodíme do Pizzy Nuova, dáme dvě margherity a dva řecké saláty, okurkovou limonádu a plynule přejdeme na další hřiště tentokrát za Haštalem. V případě potřeby nabereme espresso tonic v kavárně Onesip.

A pokud děti stále srší energií, ještě je vezmeme na Kampu a na zmrzku, buď z Café Savoy, nebo z Angelata

S kamarádkou
A tady je moje druhá oblíbená varianta. Povede se zřídkakdy, ale o to je pak příjemnější. 

Do Prahy přijede moje kamarádka Peci. Vyrážím pěšky z domova přes Želivského a stavím se pro filtr ve své nejoblíbenější kavárně Tout va bien. S Cipískem tam chodíme skoro denně neznám milejší obsluhu, která by navíc tolik milovala děti. 

Pokračuju pěšky až do do Café Savoy a tam už se potkávám s Peci. Objednáváme dva croissanty, dvě omelety se sýrem a bubliny. Líp už to nejde! 

Oběd vynecháme, není potřeba, hlavně že si můžeme povídat a procházet se. Je tu ale šance na další kávu, vezmeme to tedy oklikou přes Petřín do Super Tramp Coffee. Když máme hromadu času, stihneme i dobrotu v La Forme v Bubenči a pokračujeme přes burger v Kantýně do Bokovky na víno a sýr. 

Mohlo by vás zajímat
Taste of Prague: Výpravy s dětmi

Když cestujeme s naším Jonáškem, bereme ho jako rovnocenného partnera, který má taky nárok na vlastní čas a zábavu. (Jinak by to s ním asi bylo k nevydržení.) Proto se snažíme skloubit program pro nás – třeba muzeum, kavárnu nebo restauraci – s tím, co baví jeho (hřiště nebo zvířátka). Takže jsme sestavili pár malých a jednoduchých procházek, které se vejdou mezi ráno, popolední spaní a večer a mohly by se líbit jak dospělým, tak jejich ratolestem. A samozřejmě nemůže chybět dobré jídlo a pití!

Více zde

Přejít na mapu

Ambi tour: designová & intelektuální

Načíst další článek...