Honza Vlachynský: Požitky i památky

29. července 2020 Autor: Honza Vlachynský

Honza je výraznou osobností brněnské barové scény a spolumajitelem Baru, který neexistuje, Super Panda Circus a spol. Má ovšem přehled i o té pražské. Kam vám naléhavě doporučuje zajít?

Kamaráde, tady jsem ti sepsal pár tipů na zajímavá místa v Praze, jak jsi mě o to včera poprosil. Vzpomněl jsem si hlavně na gastro, že jo, proč si nepřiznat profesní deformaci. Až dostaneš hlad nebo chuť na dobrý drink, mrkni do tohohle seznamu.

La Degustation Bohême Bourgeoise

Synonymum pražského fine diningu, zaručený michelinský zážitek. Zajdi si na pětichodové večerní menu a nech se hýčkat pohostinností supermilého personálu. Doporučuju obsadit stolek, který stojí hned vedle otevřené kuchyně.

Meat Vandals

Pastrami jak z židovského lahůdkářství v New Yorku a úžasné trhané vepřové, to vše v domácím pečivu. Pro masožrouta tvého ražení top zastávka na vydatnou svačinu.

Autentista

Ne že bych úplně rozuměl všem těm momentálním vinným trendům, ale co vím, tak autentická vína už nějakou dobu jedou, a jako dost přírodní člověk ti říkám: určitě jich pár vyzkoušej. V tomhle vinném baru tě s nimi rádi seznámí.

L’Fleur

Podnik inspirovaný francouzskou Belle époque vedou mistři barmanského řemesla Miloš s Víťou. Do detailu vyladěné koktejly a oslňující nabídku šampaňského nově doplňuje odpolední francouzská kuchyně – tak mi pak prosím poreferuj, co tam maj dobrého.

Parlour

Bar s velice nenápadným, až speakeasy vchodem, s jehož filosofií neskonale souzním. Místo nápojáku tady dostaneš barmanovu pozornost a sadu otázek na chuťové preference. Koktejly na míru jsou ty nejzábavnější!

Bugsy’s a Hemingway

Klasiky pražského barového života. Když sem přijedeš a máš volný večer, tak nějak tě to sem přirozeně táhne. Zkrátka víš, že tyhle bary už pěknou řádku let stojí za to.

Nejznámější památky

Karlův most, Staromák, Hradčany… Pražákovi to může přijít úsměvné, jelikož si na tu krásu už nejspíš zvykl. Ale my, co sem přijedeme po dálnici nebo železnici jednou za čas, to vždycky dokážeme ocenit. Protože historie naší země je úžasná. Praha je úžasná.

Mohlo by vás zajímat
František Kšána: Do pivnic a na kolo

Kdyby mi do Prahy přijel kamarád a byl by bez dětí, šli bychom na procházku. A vyrazili bychom do hospod. Projít se po starých pivnicích je totiž super!

Více zde

Přejít na mapu

 

Barbora Strýcová: Z centra do přírody

Načíst další článek...