Praha a radost

Trasy po známých i utajených místech od lidí z Ambiente, jejich přátel a spolupracovníků

10 tipů na rychlý oběd v Praze

Spěcháte a nemáte čas na dlouhý oběd? Máme pro vás deset tipů na místa, díky kterým se zvládnete najíst do půlhodinky. A záleží jen na vás, jestli zvolíte variantu „tady“, nebo si vystačíte s něčím malým do ruky!

Tučný čtvrtek: Pražský průvodce

Do letošního Tučného čtvrtka se zapojí bezmála padesát restaurací, kaváren i bister z Prahy, Brna a jižních Čech. Poslední dva týdny si tak lámu hlavu s tím, jak toho na „Tučňáka“ ochutnat co nejvíc. Všechno to zvládnout není v lidských silách, nicméně můj ideální seznam by vypadal asi takhle:

Moje rande s Prahou

Naomi Adachi, Češka s japonskými kořeny, ráda tráví volný čas dobrým jídlem a pitím. Kam vyráží, když má volný den?

V Praze jako doma

Co navštívit dál?
pes,pivo a kolo (1)

Web Praha a radost.cz vznikl ve spolupráci s Prague city tourism a jejich projektem V Praze jako doma. Za každou noc v hotelu dostanete volný vstup do muzea, na památky, do zoo a na spoustu dalších atrakcí a zážitků.

Po stopách dárků pro náročné

Máte v plánu obdarovat někoho, kdo má rád kvalitní designové věci? Nebo máte kámošku, která už „všechno má“ a je těžké najít pro ni něco neotřelého? Tak přesně pro vás je naše trasa po stopách dárků pro náročné. A hlady taky nezůstanete!

Ewa Farna: Za jídlem i za kulturou

Oblíbená zpěvačka vám prozradí, kde ráda snídá, kam si s chutí zajde na večeři – a přidá tipy na výstavu, koncerty i procházku.

Z Újezdu na Petřín

Zastavte se v zahradnickém ateliéru Josefa Sudka a pak se idylickou procházkou vydejte na Petřín nebo se projeďte lanovkou. Zasmějte se ostatním i sami sobě v zrcadlovém bludišti, a když budete mít čas a chuť, prohlédněte si aktuální výstavu v Národní galerii. Hlad a žízeň pak zaženete v Kuchyni, restauraci v Salmovském paláci s nádherným výhledem na Prahu.

Zuzana Lednická: 2 trasy ze Smíchova

Grafická designérka vás provede svými oblíbenými zahradami, pozve vás do kavárny, pekárny i knihkupectví a ukáže vám město ze střechy prvního pražského mrakodrapu.

Z Pohořelce do klidu Nového světa

Projděte se zahradami Černínského paláce až do Nového světa, kde můžete zpomalit a líně bloumat. Nahlédněte do Vojenského kostela a navštivte aktuální výstavy Národní galerie v Salmovském paláci. Tam taky ochutnáte klasická jídla české šlechty v restauraci Kuchyň. K jídlu si dejte pivo na zahrádce a kochejte se výhledem na celou Prahu.

Honza Vlachynský: Požitky i památky

Honza je výraznou osobností brněnské barové scény a spolumajitelem Baru, který neexistuje, Super Panda Circus a spol. Má ovšem přehled i o té pražské. Kam vám naléhavě doporučuje zajít?